poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Recenzja part 6. Biografia: Max Factor-Fred.E Basten


Recenzja 6.
Biografia: Max Factor. Człowiek, który dał kobiecie nową twarz. Autor: Fred. E. Basten
Książka która jest niewątpliwie najbardziej oczekiwaną przeze mnie biografią.
Stron: 212.

1. Dyktował trendy. Ustalał kanony piękna. To on stworzył nowoczesną kobietę.
2. Z jego usług korzystały wszystkie wytwórnie filmowe i największe sławy Hollywood: Marlene Dietrich, Elizabeth Taylor! Ingrid Bergman, a nawet John Wayne!
3.  Zanim Rudolf Valentino stał się bożyszczem kobiet, uważano, że ma zbyt ciemną karnację, by występować w kinie. Pewnie nigdy nie stałby się światową gwiazdą, gdyby nie specjalny podkład, który wynalazł dla niego Max Factor. To Max ufarbował na rudo słynne loki Rity Hayworth. Tylko on umiał poradzić sobie z charakterem kapryśnej Poli Negri, gdy egzotyczna piękność z Polski przyjechała na podbój Hollywood.
4.  Urodził się w Łodzi. Już w wieku kilkunastu lat pracował w zakładzie słynnego berlińskiego stylisty. Potem trafił do Moskwy, gdzie o jego radę zabiegali artyści moskiewskiej opery i dygnitarze carskiego dworu. Jednak i to mu nie wystarczało- wkrótce wyruszył do Ameryki na podbój Fabryki Snów.
5. To właśnie dzięki niemu kosmetyki stosowane dotąd wyłącznie przez gwiazdy ekranu stały się dostępne dla wszystkich kobiet.


Książkę dostałam na urodziny od mojej przyjaciółki.
Przeczytałam ją szybko. Jest bardzo wciągająca, przyjemnie się ją czyta. Idealna na wakacje! :D
Pełno w niej zdjęć. Sam Max Factor (Max Faktorowicz) widnieje przynajmniej na połowie z nich co jest dużym plusem w tego typie biografii.
Zadziwiająca historia. Nie spodziewałam się, że tak wiele zdziałał i zmienił w historii makijażu (na początku!) skromny emigrant z Polski.

Książkę mogę polecić w 100% osobą, których ciekawi moda, makijaż, Hollywood. :)

Ja osobiście daje jej 10/10pkt bo naprawdę czytało się ją z przyjemnością.

Książka wydawnictwa Znak.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz